Jak prawidłowo czyścić drewnianą podłogę ?

Sprzątanie biur i mieszkań Warszawa.

 

 

Sprzątanie mieszkań i sprzątanie biura warszawa

 

Podłoga drewniana jest przyjemna w użytkowaniu i zdrowa, jednakże wymaga regularnej i właściwej pielęgnacji. Warto znać dobre sposoby dbania o podłogę, dzięki temu powierzchnia nie tylko nie ulegnie zniszczeniu, ale się będzie także efektownie prezentować. Podpowiadamy, jak konserwować drewnianą podłogę.

Stefpol Cleaning sprzątanie mieszkań warszawa – porady dla Ciebie!

Drewniana podłoga źle znosi kontakt z wodą dlatego o tym zawsze trzeba pamiętać! Do wycierania powierzchni na mokro nie należy stosować mopa sznurkowego, który pochłania zbyt dużo wilgoci. Woda kapiąca z niego może dostawać się w drobne szczeliny i powodować odbarwienia, uszkodzenia i odkształcenia krawędzi bocznych klepek, desek, mozaiki czy parkietu dlatego po umyciu podłogi trzeba ją zawsze dokładnie wytrzeć do sucha.

Drewnianą powierzchnię należy regularnie odkurzać i zamiatać oraz nie dopuszczać, by pojawiał się na niej piasek. Jego ostre ziarenka rysują powierzchnię, podobnie jak pazurki domowych pupili i ostre przedmioty. Meble stojące na drewnianej podłodze koniecznie powinny być podklejone filcem, a w przedpokoju dobrze jest umieścić duże, chłonne wycieraczki, które zbiorą opadającą z butów sól i piasek.

Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa to zajęcie nie dla Ciebie? Powierz je specjalistom!

By dokładnie usuwać z podłogi ziarenka piasku i inne drobne zanieczyszczenia najlepiej jest używać odkurzacza ze specjalną końcówką do sprzątania parkietów, zrobioną z miękkiego włosia. Warto codziennie przecierać parkiet na sucho — tu możemy posłużyć się mopem z miękką końcówką, odpowiednią do zbierania kurzu.

Preparaty do czyszczenia podłóg drewnianych

Sprzątanie mieszkań warszawa nie musi być kłopotliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak się zabrać do pracy. Stefpol Cleaning ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę!

Spośród wielu dostępnych w sprzedaży środków do czyszczenia drewna wyróżniamy:

 • preparaty czyszczące,
 • środek pielęgnacyjno-czyszczące,
 • preparat pielęgnacyjny.

Preparaty czyszczące

Służą do usuwania zanieczyszczeń i past nabłyszczających oraz innych środków pielęgnacyjnych, nanoszonych na drewnianą powierzchnię.

Środków czyszczących nie należy często stosować, ponieważ zawarte w nich substancje alkaliczne mogą powodować szarzenie i kruszenie warstwy lakieru. Utrzymywanie drewnianej podłogi w czystości polega głównie na codziennym zamiataniu i odkurzaniu.Środki pielęgnacyjno-czyszczące są bardzo dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu prace domowe idą szybko, a podłoga jest odpowiednio zabezpieczona. Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa może pójść bardzo sprawnie.

Preparaty pielęgnacyjne chronią warstwę lakieru, ale nie czyszczą parkietu dlatego skład wysokiej jakości specyfików oparty jest na woskach lub polimerach. Dzięki temu jedno zastosowanie wystarcza na długo i podłoga jest świetnie konserwowana.

Sprzątanie domów warszawa

Wszelkich środków chemicznych do czyszczenia drewnianych podłóg należy używać z wielką rozwagą, lepiej jest zawsze decydować się na łagodniejsze środki. Niestosowanie się do instrukcji i wytycznych producenta może w krótkim okresie skutkować zmatowieniem powierzchni, szarzeniem drewna i odspajaniem się lakieru. Nie jest wskazane także używanie płynów z gliceryną. Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa nie jest Twoim ulubionym zajęciem? Zostaw to nam!

Stefpol Cleaning – my wiemy jak sprzątać!

Pomysłowe sprzątanie. Jak wyczyścić ściany?Sprzatanie biura warszawa.

Czyszczenie ścian stefpolcleaning

Czyszczenie ścian Stefpolcleaning

Sprzątanie mieszkań warszawa, sprzątanie biur warszawa. Codziennie sprzątamy i staramy się utrzymać porządek. Jednak w natłoku spraw, które trzeba rozwiązywać każdego dnia, trudno znaleźć siły i czas na obowiązki domowe, zabawę z dziećmi i wolne chwile dla siebie.W tym artykule podpowiemy Ci, jak poradzić sobie z plamami na ścianach.Warto wiedzieć, że sprzątanie mieszkań warszawa nie musi być wielkim problemem, Stefpol Cleaning może pracować dla Ciebie!

Młody artysta i ściany

Kochamy dzieci, są tak radosne i twórcze! Każdy jednak, kto ma małe dziecko, wie, że białe ściany to ogromna pokusa dla malucha. Kredki, farba, plastelina i flamastry — wszystko to może znaleźć się na Twoich ścianach. Bo każdą kredkę i mazak trzeba koniecznie przetestować! Niektóre dzieciaki wpadają również na pomysł, by jako farb użyć sosu pomidorowego, masła albo dżemu. Czy, żeby odzyskać czystość, trzeba od razu malować wszystko od nowa? Na szczęście niekoniecznie! Kluczową sprawą jest czas, należy zlikwidować zabrudzenia możliwie szybko. Potrzebujesz pomocy fachowców? Skontaktuj się z Firma sprzątająca Warszawa Stefpol Cleaning ! Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biura warszawa, to nasza pasja!

Dom, w którym są małe dzieci, najlepiej od początku malować farbami zmywalnymi, w sprzedaży obecnie jest ich duży wybór. Czyszczenie jest wtedy proste — do likwidacji zabrudzeń wystarczy ściereczka i czysta woda. Dobrym pomysłem jest też pomalowanie jednej ściany w pokoju dziecka farbą tablicową. Maluch będzie szczęśliwy, że może radośnie malować wszystko, co tylko chce!

Tłuste plamy na ścianie

Świeżo zrobione plamy i zabrudzenia najlepiej zlikwidować w krótkim czasie po ich powstaniu. Gdy masz do czynienia z tłustą plamą, to użyj papierowego ręcznika i przyłóż go do plamy. Naciśnij, a następnie posyp talkiem lub mąką ziemniaczaną. W ten sposób świeża, tłusta plama zniknie!

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie detergentu. Na wilgotną szmatkę nakładamy odrobinę płynu do mycia naczyń. Tłuszcz się rozpuści i plama zostanie usunięta. Na tłuste ślady niektórzy stosują także piankę do golenia. Pokrywamy nią plamy i zostawiamy tak na minimum 2 godziny. Po tym czasie zmywamy ciepłą wodą.

Jeśli zabrudzenie z tłuszczu jest stare, można spróbować je usunąć za pomocą benzyny lakowej. Należy pocierać plamę ściereczką nasączoną benzyną, aż plama zniknie.

Usuwanie tłustych plam z tapet jest trudniejsze i w dużej mierze zależy od tego, z jaką tapetą mamy do czynienia. Cienkie, papierowe tapety mogą się łatwo zniszczyć pod wpływem zabiegów, należy postępować tu bardzo ostrożnie. Przygotuj roztwór z amoniaku, wody i płynu do mycia naczyń. Należy użyć 2 litrów wody, 1 łyżeczki detergentu i 0,5 szklanki amoniaku. Zwilżamy roztworem ściereczkę i delikatnie przecieramy tapetę. Gdy ślady znikną, przecieramy ścianę suchą szmatką. Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biura warszawa jest prostsze, niż myślisz!

Jak usunąć ślady kredek ze ścian?

Wielkie ściany to wspaniałe przestrzenie do malowania — tak myślą o nich dzieci! Wystarczy chwila nieuwagi zapracowanej mamy, by w przedpokoju, czy w salonie „zjawiły się”, kolorowe koła, trójkąty, wesołe buźki i inne malunki na ścianach. Czy wiesz jak to zmyć? Stefpol Cleaning Ci pomoże! Sprzątanie domów warszawa to nasza codzienność!

By usunąć niepożądane „freski” użyj sody oczyszczonej. Nasyp odrobinę na wilgotną szmatkę i pocieraj ślady. Niektórzy posługują się także pastą do zębów, ale musi to być biała, kremowa pasta bez dodatków. Innym sposobem jest użycie uniwersalnego preparatu WD-40. Pryskamy nim, a następnie pocieramy, aż rysunki znikną.

Czy wiesz, że sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa może być znakomite?
Stefpol Cleaning — z nami Twój dom będzie czysty!

 

Jak zmotywować się do sprzątania?

Porządek jest przyjemny i miły. Lubi go każdy z nas. Ład, czystość, błyszczące powierzchnie, lśniące, blaty i czyste półki — gdy nas otaczają — lepiej się myśli i żyje. Samo sprzątanie dla większości z nas nie jest jednak pociągające. Rutynowe, żmudne czynności wydają się po prostu nudne . Postaramy się dać Ci kilka prostych podpowiedzi. Stefpol Cleaning jest zawsze do Twoich usług, sprzątanie mieszkań warszawa, to coś dla nas!

Ach, ten bałagan!

Podstawową motywacją, do wzięcia się za porządki jest zwykle narastający wszędzie nieład. Wiele osób myje naczynia dopiero wtedy, gdy zaczynają się wysypywać ze zlewu, robi pranie, gdy w łazience jest cała masa brudnych ciuchów i bierze się za odkurzanie, gdy tumany kurzu i piasku zalegają w przedpokoju. Nie polecamy tego podejścia ! Do takiego domu nie można wpuścić gości, ani nawet listonosza, poza tym nasze samopoczucie, wynikające z przebywania w mieszkaniu gwałtownie się obniża. Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa nie musi być Twoim problemem, zadzwoń po nas!

Jak sprzątać, gdy nam się nie chce?

Rozeznanie. Zanim weźmiesz się do pracy, zastanów się nad tym, co Cię najbardziej denerwuje w Twoim mieszkaniu, co sprawia, że rano nie masz energii. Zapisz to na kartce. Będzie to, np. brzmiało — „Nie znoszę wchodzić rano do mojej brudnej łazienki”. Wiesz już, gdzie leży problem! Napisz zatem inaczej: „Uwielbiam poranek w mojej lśniącej, pachnącej, czyściutkiej łazience! Zrób całą listę takich rzeczy.

Przygotuj się. Efektywna praca wymaga dobrych środków. Postaraj się o przedmioty, które Ci ułatwią szybkie sprzątanie. Zastanów się, czy masz wszystko, co niezbędne.

Działaj spokojnie i z rozwagą. Nie musisz posprzątać całego domu w jednej chwili. Systematycznie podejmuj każdą kolejną pozycję na liście. Użyj kalendarza i zaplanuj wszystko w szczegółach. W środę np. napisz: sprzątam kuchnię, we wtorek — czyszczę kryształy w salonie, w sobotę — sprzątam garaż. Jeśli wszystko to Cię przerasta — nie martw się! Stefpol Cleaning jest dla Ciebie. Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie domów warszawa — specjalizujemy się w tym!

Ustal rutynowe działania. Mechaniczne sprzątanie bardzo oszczędza czas. Każdy z nas potrafi sobie wypracować całe zestawy takich czynności.

Określ ramy czasowe sprzątania. Jest to konieczne, żeby nie przeciągać wszystkiego w nieskończoność. Dzięki temu nauczysz się zarządzać czasem, który jest bardzo cenny!

Świetna metoda „Pareto”. Na początku wybierz widoczną przestrzeń, która wymaga uporządkowania (np. łóżko w sypialni). Zabierz się do pracy, w ciągu kilku chwil zobaczysz efekty, a to świetna motywacja!

Skup się na celu. Nie przerywaj sprzątania rozmowami telefonicznymi i oglądaniem telewizji. Możesz włączyć sobie żywą, energetyczną muzykę. Wspaniale pobudza i odświeża umysł. Bałagan znika w mig! Jeszcze szybciej pozbędziesz się nieładu ze sprawną ekipą. Stefpol Cleaning podejmie sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa profesjonalnie!

Doceń siebie! Gdy wykonasz jakieś zadanie (np. poukładasz rzeczy w wielkiej szafie), powiedz z dumą i satysfakcją na głos: „Szafa zrobiona!”

Wybierz sobie nagrodę. Choć na nagrody najbardziej łase są dzieci, tak naprawdę wszyscy ich potrzebujemy. Weź kąpiel w czyściutkiej łazience, wypij kawę w lśniącej kuchni, przeczytaj książkę! Za dobrze wykonaną pracę — jest nagroda!

Doceń też pracę prawdziwych fachowców! Stefpol Cleaning — i sprzątanie mieszkań warszawa jest proste!

Sekrety sprzątania, sprzątanie mieszkań warszawa

Sekrety sprzątania, sprzątanie mieszkań warszawa, sprzątanie biura warszawa.

 

 

Sprzątanie mieszkań warszawa, sprzątanie biura warszawa.Jak oni to robią, że zawsze mają tak posprzątane? Skąd biorą na to czas? Czy po nocach pucują cały ten dom, zamiast spokojnie spać? Któż z nas choć raz nie myślał w ten sposób po wizycie u „nieskazitelnie czystych znajomych”! Zdradzimy Wam parę tajników sprytnego robienia porządków, dla nas sprzątanie domów Warszawa to drobnostka!

Jak sprzątać?

Wśród nas nie brak takich osób, u których zawsze jest porządek. Pragniemy, by w naszych mieszkaniach było podobnie — ale jak to zrobić? Trzeba tu powiedzieć o tym, że istnieje zasadnicza różnica pomiędzy czystością a porządkiem. Mieszkanie jest czyste, kiedy na regałach nie ma kurzu, podłoga jest lśniąca, wszystkie powierzchnie są czyste, a w łazience unosi się miły zapach. Jeśli jednak w tym domu będą porozrzucane bezwładnie zabawki, na krzesłach będą się piętrzyły stosy bielizny, a półki uginać się będą od drobiazgów, to wnętrze będzie zabałaganione, zabraknie tu ładu. Gdy składasz wizytę przyjaciółce, która ma porządek, odczuwasz ogólne wrażenie i będziesz czuć się dobrze, nawet wtedy, gdy nie wszystko jest idealnie czyste. Dopiero widoczny brud i nieprzyjemny zapach w domu działają zdecydowanie odstraszająco. Nie możesz poradzić sobie z wiecznym bałaganem? Pomożemy Ci! Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa to dla nas przyjemność!

Od czego zacząć?

Warto wiedzieć, że porządek zasadza się na rutynie, powtarzaniu codziennych, drobnych czynności. Postępując tak, nagle zauważysz, że znikną z Twojego życia te dramatyczne, przykre momenty, gdy dom będzie wymagał gruntownego sprzątania. Możesz mieć u siebie zawsze czysto i schludnie, ale pamiętaj o tym, by nigdy nie czekać, aż brud i przedmioty tak się spiętrzą, że będzie ich pełno w każdym pokoju. Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń po sprawdzoną ekipę. Sprzątanie biur warszawa, sprzątanie mieszkań warszawa to nasza praca i wiemy jak ją szybko i dobrze wykonywać! Postaraj się wdrożyć w życie taką zasadę — po wykorzystaniu jakiejś rzeczy odłóż ją z powrotem na swoje miejsce. Ustal lokalizację każdej rzeczy, ciągłe szukanie to strata czasu i niepotrzebne nerwy! Dzieci niech sprzątają po sobie zabawki, a gdy schodzisz z łóżka od razu popraw narzutę i złóż koc. Nie odkładaj tego na potem!

Pożyteczne nawyki

Sprzątanie tuż po danej czynności jest podstawową zasadą utrzymania porządku. Będzie to np. zmywanie tuż po obiedzie, zebranie okruchów po posiłku, umycie wanny zaraz po kąpieli — wszystko to znacznie ułatwia zachowanie domu w czystości. Gdy uda się nam utrzymać duże powierzchnie czyste przez cały tydzień, nie trzeba będzie poświęcać czasu i energii na „wielkie sprzątanie”. Jeśli jednak nie masz czasu na porządki — zadzwoń po nas! Profesjonalnie podejmiemy sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa!

Trudno jest zachować ład, gdy ma się w mieszkaniu masę bibelotów i rzeczy. Należy nauczyć się ograniczać swoją chęć posiadania, to upraszcza wiele spraw. Nie traci się wtedy cennych chwil na układanie przedmiotów, które łatwo powodują chaos. Zdecydowanie lepiej jest posiadać ich mniej i wszystko to, co często jest niezbędne, trzymać na wyciągnięcie ręki. Niektórym przedmiotom trudno ustalić specjalne miejsce przechowywania. W tym wypadku trzeba zorganizować wspólne miejsce na „rzeczy specjalne”, które nie wiemy gdzie włożyć. Może to być np. dolna szuflada w szafie.

Podaliśmy Ci przykłady nawyków łatwych i prostych, które oszczędzą Twój czas. Zacznij od realizacji tych zasad, zrób to dla własnego komfortu. Pamiętaj też, że jesteśmy do Twojej dyspozycji. Stefpol Cleaning i sprzątanie mieszkań warszawa to duet idealny!

Jak sprzątać z przyjemnością mieszkanie?

Czy chcemy tego, czy nie, sprzątanie to nieodłączna cześć naszego życia. Trzeba segregować, wyrzucać niepotrzebne przedmioty i czyścić niezliczone powierzchnie. Niewielu z nas za tym wszystkim przepada. Kurzu i brudu nie da się pozbyć raz na zawsze, ale można poznać sposoby na to, by sprzątanie mieszkań Warszawa stało się łatwe, szybkie i przyjemne.

Przygotowanie do sprzątania

Rozejrzyj się za sprzętami, które ułatwią Ci pracę. Wybierz świetny odkurzacz i kup mopa dostosowanego do podłóg w Twoim domu. Wszystkie te rzeczy powinny być maksymalnie wygodne, liczy się np. ich waga, zwijanie i długość kabla, sposób wylewania i wyżymania, dodatkowe końcówki do odkurzacza — te szczegóły wbrew pozorom mają niezwykle istotne znaczenie.

Warto zapoznać się ze specjalistycznymi produktami przeznaczonych do czyszczenia i mycia konkretnych miejsc i rzeczy. Sprytne, nasączane chusteczki, ściereczki z tkanin o szczególnych właściwościach, czy np. małe, profilowane szczoteczki oszczędzą Twój czas i pozwolą, by praca nie była tak męcząca. Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa to zadania nie dla Ciebie? Ważne jest, by wiedzieć, jak pokonać ten problem. Stefpol Cleaning profesjonalnie zajmie się Twoim mieszkaniem i biurem!

Środki chemiczne należy dobrać do konkretnego zabrudzenia i powierzchni. Koniecznie czytaj etykiety na tych produktach i używaj ich zgodnie z wytycznymi producenta, w innym wypadku możesz spowodować swoim działaniem szkody. Wiele osób wśród nas jest też uczulonych na mocne detergenty i proszki, w tym wypadku lepiej używać produktów ekologicznych, które powstały na bazie naturalnych składników. Nie drażnią wrażliwych osób, a jednak są skuteczne i neutralne nawet dla zwierząt. Babcine sposoby czyszczenia sodą oczyszczoną, octem, czy sokiem z cytryny sprawdzą się w wielu przypadkach!

Mali pomocnicy

Podejmując sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa, warto mieć pod ręką:

 • Szmatki z mikofibry, bawełny i celulozy. Przydadzą się zwłaszcza do czyszczenia powierzchni słabo odpornych na zarysowania, idealnie nadają się także do polerowania.

 • Ściereczki i chusteczki nasączane. Wspaniale usuwają osady i kurze.

 • Profilowane szczotki, skrobaki i pędzelki do kurzu. Dzięki nim dotrzesz do brudu zalegającego w trudno dostępnych miejscach, np. przy krawędzi zlewu.

 • Nowoczesny mop. W sprzedaży są dostępne najróżniejsze: na rynku jest kilka rodzajów np. płaskie, okrągłe i obrotowe, z różnych materiałów. Konkretnego mopa wybieramy do danego rodzaju posadzki. Do owierzchni, takich jak parkiety lub laminaty, idealnie nada się mop z bardzo delikatną nakładką. Sprzątanie domów Warszawa pójdzie bardzo szybko!

Pożyteczne urządzenia

Dziś wielką pomocą w sprzątaniu są np. odkurzacze pionowe. Ich największą zaletą jest ich zintegrowana budowa, dzięki czemu możemy manewrować nimi swobodniej niż modelami standardowymi. Sprzątanie biur warszawa będzie przyjemnością! Tu kable nie plączą się pod nogami, gdyż wszystkie podstawowe elementy odkurzacza są umieszczone w zintegrowanej rączce. Odkurzacze pionowe są też zdecydowanie cichsze od ich popularnych odpowiedników i mają wiele dodatkowych funkcji, takich jak np. praca na mokro.

Kolejnym sprytnym urządzeniem, które warto mieć, jest parownica. Dzięki niej usuniesz zabrudzenia bez detergentów. Para wodna w skuteczny i higieniczny sposób dociera do najmniejszych szczelin i zakamarków. Świetnie rozpuszcza brud i czyści wszelkie wodoodporne powierzchnie, takie jak lustra, kafelki i okna.

Kalkulujesz i liczysz, a nadal brak Ci czasu? Świetna organizacja to klucz do satysfakcjonującego życia. Sprzątanie domów warszawa nie musi Ci zaprzątać głowy, pozwól, by zajęli się tym profesjonaliści. Stefpol Cleaning jest dla Ciebie!

Jak skutecznie myć łazienkę sprzątanie mieszkań warszawa?

sprzątanie mieszkań warszawa,sprzątanie biur warszawa

stefpolcleaning.pl

 

Jak skutecznie myć łazienkę, sprzątanie biur warszawa?

Sprzatanie biur warszawa, sprzątanie mieszkań warszawa. Pomieszczeniem, które należy do najbardziej narażonych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, jest łazienka. My wiemy jak ją efektywnie sprzątać. Ufamy, że dzięki naszym podpowiedziom zaoszczędzicie czas, a samo sprzątanie nie okaże się już tak monotonne i przykre. Dla wielu osób sprzątanie jest jedną z najbardziej nielubianych czynności. To żmudne zajęcie, które trzeba nieustannie powtarzać. StefpolCleaning wykona pracę za Ciebie, sprzątanie mieszkań warszawa w naszym wykonaniu przebiega szybko i sprawnie!

Ach, ta łazienka!

W każdej łazience tworzą się codziennie zabrudzenia, takie jak: osad z mydła, pleśń i kurz. Do tego dochodzą zatykające się odpływy, które są czasami źródłem cuchnących zapachów. Im dłużej pozwolimy sobie na nieusuwanie nieczystości, tym będą trudniejsze do zlikwidowania. Dlatego podstawową zasadą sprzątania łazienki jest ta, która mówi, że trzeba ją myć regularnie. Drugim przykazaniem jest codzienne, wieczorne czyszczenie muszli klozetowej i zalanie jej na noc środkiem dezynfekującym. Dzięki temu możemy się każdego dnia pozbywać groźnych dla naszego zdrowia bakterii.

Umywalka, jak czyścić?

Domownicy dużo czasu spędzają przy umywalce. Gromadzą się na niej ślady po paście do zębów, krople fluidu, lakieru do paznokci i wiele innych. Trzeba pamiętać, że ceramikę sanitarną, pomimo gwarantowanej przez producenta trwałości i solidności trzeba traktować delikatnie. Możemy stosować tu mleczko do czyszczenia, pozbawione ostrych granulek i drobin, które nakładamy na miękką stronę gąbki. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko porysowania powierzchni i naruszenia struktury materiału. Wszystko to wydaje Ci się skomplikowane i nieatrakcyjne? Stefpol Cleaning podejmie sprzątanie domów warszawa profesjonalnie i z pasją!

Baterie łazienkowe

Do czyszczenia baterii łazienkowych trzeba podchodzić wyjątkowo rozważnie, to jedne z bardziej wymagających pod względem konserwacji części łazienkowego wyposażenia. Powszechnie dostępne środki chemiczne są skuteczne, ale mogą doprowadzić do przebarwienia baterii i uszkodzenia powierzchni. Do modeli chromowanych zaleca się stosować środki o lekko zasadowym odczyni. Będzie to np. zwykły płyn do zmywania w proporcji : 1 łyżka stołowa detergentu na litr wody.

Szukasz ekipy, która znakomicie posprząta w Twoje firmie? Stefpol Cleaning jest dla Ciebie! Podejmiemy sprzątanie biur warszawa!

Wanna

Wannę i brodzik trzeba umyć dokładnie po każdej kąpieli. O szczególną czystość powinny dbać kobiety spodziewające się dziecka. Zakażenie bakteriami jest bardzo niebezpieczne dla ich potomstwa. Umywalki, wanny i brodziki o dużej powierzchni wanien najlepiej czyścić łagodniejszymi środkami w żelu, który trzyma się dobrze ścianek i skutecznie zabija bakterie. Oprócz nich w naszej łazience mogą bytować grzyby i pleśnie. Dogodnym miejsce m do ich rozwoju są wszelkie zakamarki, gdzie jest ciepło i mokro np. okolice mocowania, uszczelki itp. Nie lubisz sprzątać swojej łazienki? Zostaw to nam! Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa to nasza codzienna praca, którą wykonujemy ze starannością! Aby skutecznie pozbyć się niechcianych drobnoustrojów, dobrze jest użyć preparatu dezynfekującego w sprayu. Środek dezynfekujący zostanie skutecznie rozpylony przez rozpylacz, nawet w trudno dostępnych przestrzeniach. Dzięki niemu zginą bakterie E-coli, Listeria monocytogenes oraz Stophylococcus aureus, które wywołują niebezpieczne choroby.

Chcesz mieć zawsze czyste przestrzenie wokół siebie? Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa to dla nas super wyzwanie!

Skontaktuj się z Stefpol Cleaning!

Jak sprzątać łazienke.Sprzątanie mieszkań warszawa.

sprzątanie mieszkań warszawa

Jak sprzątać łazienkę — likwidujemy bakterie!

Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa.Z łazienki korzysta każdy z nas, to przestrzeń, w której się odświeżamy i relaksujemy po długim dniu. Powinno być miejscem wygodnym, czystym i bezpiecznym dla naszego zdrowia. Czy wiesz, jak sprzątać w łazience, by można było ją użytkować bez obawy? Skorzystaj z usług StefpolCleaning, sprzątanie mieszkań warszawa to dla nas przyjemność!

Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa.Nienagannie czysta łazienka to dla większości z nas bardzo ważna sprawa, zwłaszcza kobiety pucują ją dokładnie, tak by lśniła i by utrzymywał się w niej przyjemny zapach. Niewielu z nas wie jednak, jak pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów. Zwłaszcza muszla klozetowa i umywalka są siedliskiem groźnych bakterii. Są to m.in. bakterie E-coli, Salmonelli, pałeczki ropy błękitnej i Klebsiella. Brak odpowiednich reguł postępowania może doprowadzić do tego, że niepożądane drobnoustroje zagnieżdżą się w ręcznikach, mydelniczkach, szczoteczkach do zębów i gąbkach. Pomożemy Ci w porządkach domowych, sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa to dla nas pestka!

Toaleta

Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa.Ubikacja to miejsce, gdzie trzeba szczególnie dbać o higienę. Może się wydawać, że wystarczy raz w tygodniu umyć muszlę klozetową i podłogę, by było czysto. Niestety, to za mało! Sedes najlepiej codziennie dezynfekować odpowiednim preparatem, a najrzadziej trzy razy w tygodniu. Do czyszczenia toalety w środku używaj środków w opakowaniach z długą, profilowaną końcówką. To pozwala wprowadzić preparat pod tzw. kołnierz sedesu. Warto także zadbać o codzienny zwyczaj, dzięki któremu będzie możliwe systematyczne likwidowanie zarazków. Pod koniec dnia wlewaj do muszli trochę środka dezynfekującego. Należy go rozprowadzić szczotką po wnętrzu muszli i tak pozostawić wszystko do poranka. Pomocne są także kostki i żele, zawieszane w koszyczkach na muszli. Miło pachną i zawierają substancje wybielające i dezynfekujące. Szukasz fachowców? Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa zajmie nam mniej czasu, niż myślisz!

Sprzątanie biura warszawa.Zanim przystąpisz do mycia toalety, nałóż stare ubranie i załóż gumowe rękawice ochronne. Pamiętaj, że nie mogą to być te same rękawice, których używasz do mycia naczyń . By się nie pomylić, kup rękawice w dwóch różnych kolorach! Do czyszczenia ubikacji stosuj wydzielone gąbki i szmatki, którymi nie posługujesz się w innych pomieszczeniach. Brak przestrzegania tej zasady może skutkować przenoszeniem zarazków do innych części domu. Pamiętaj, że środki do dezynfekcji działają silnie toksycznie. Postaraj się, by w czasie twej pracy nie towarzyszyły Ci dzieci i po skończonej czynności wywietrz łazienkę. Nie masz siły na regularne sprzątanie? Nie martw się, weźmiemy to na siebie! StefpolCleaning to rozwiązanie Twoich problemów! Podejmiemy sprzątanie mieszkań warszawa w przebojowym stylu!

Opuszczaj klapę sedesu!

Prosty nawyk opuszczania klapy jest łatwy do wykonania, ale trudny do wprowadzenia na stałe w życie. Badania dowodzą, że aż 75 % Polaków nie zamyka sedesu przed spuszczeniem wody. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza jeśli muszla klozetowa znajduje się w łazience. Być może niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że przy spuszczaniu wody w powietrze unoszą się drobiny wody, a wraz z nimi tzw. flora kałowa. Gdy nie zamykamy sedesu, bakterie swobodnie osiadają na ręcznikach, szczoteczkach do zębów i generalnie na wszystkim, co znajduje się w naszej łazience. Trzeba temu zapobiegać! Nie masz czasu na dokładne sprzątanie łazienki? Stefpol Cleaning zajmie się wszystkim za Ciebie!

Zadzwoń do nas! Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa to nasze zadania!

Jak myć okna sprzatanie mieszkan warszawa i biur warszawa

mycie okien warszawa i mycie witryn warszawa

Stefpolcleaning.pl

Jak myć okna?

Sprzatanie mieszkan warszawa,sprzątanie biur warszawa,mycie okien warszawa.Każda pani domu wie, że wizytówką zadbanego domu są czyste okna . Dbamy o nie szczególnie w okresie przedświątecznym albo przed najważniejszymi uroczystościami rodzinnymi, takimi jak imieniny, urodziny czy rocznice ślubu. Niestety, częste mycie szyb okiennych przy używaniu niewłaściwych środków chemicznych może sprawić, że pojawią się na nich nieestetyczne rysy. Warto przestrzegać kilku zasad, które sprawią, że możemy długo cieszyć się wyglądem naszych okien!

Zanim zabierzesz się za polerowanie szyb, najpierw trzeba wyszorować ramy, na których zawsze widać całą masę brudu. Nalewamy parę kropel płynu do naczyń do miski z ciepłą wodą, zanurzamy w niej bawełnianą szmatkę i zabieramy się do pracy. Jeśli okno jest bardzo brudne, na godzinę przed czyszczeniem możesz przetrzeć ramy olejem lnianym. Trzeba uważać na niektóre detergenty, na przykład te z amoniakiem, potrafią uszkodzić lakier. Do wyczyszczenia ewentualnych zagłębień stosuje się małą szczotkę. Ramy wycieramy do sucha, myjemy też parapety.

Skuteczne mycie szyb i sprzątanie mieszkań warszawa

Wiosną nastaje szał generalnych porządków. Czasochłonne wycieranie i polerowanie szyb wydaje Ci się bardzo męczące? Stefpol to rozwiązanie dla Ciebie. Mamy swoje metody i wiemy jak pracować, by na szybie nie pozostawały szpecące smugi. Damy Ci kilka ważnych wskazówek:

 • najlepszą porą na mycie okien jest czas, gdy przez okno nie wpada słońce. Może wydawać Ci się to dziwne, jednak bardzo doświetlona szyba ukryje przed Twoim wzrokiem smugi i zacieki, które pojawią się nieoczekiwanie pod wieczór, gdy promienie słoneczne nie będą już docierać do Twojego domu. Zawsze świetnie myje się okna północne. Te umieszczone od wschodniej strony trzeba myć po godzinie 11, te od południowej wczesnym rankiem lub po 15. Okna zachodnie myjemy maksymalnie do godziny 15,

 • nie myj okien w czasie mrozu,

 • w sprzedaży dostępne są odkurzacze do okien, tzw. elektryczne ściągaczki. Usuwają one wodę wraz z mydlinami z tafli szyby, pozostawiając ją bez smug. Można manewrować w każdym kierunku, są rewelacyjnie skuteczne. Możesz je kupić np. w marketach budowlanych. Jeśli zmęczenie Cię zniechęca do pracy , zamów specjalistów. Stefpol podejmie sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa!

 • gdy wycierasz okna ściereczką, zastosuj taką metodę: przecieraj szybę w tym samym kierunku – wewnętrzne poziomo, a zewnętrzne pionowo (i odwrotnie). To nam ułatwi pracę, bo będziemy wiedzieli z której strony zostawiliśmy smugi,

 • do wody, którą myjesz szyby, daj troszkę gliceryny. Dzięki temu brud nie będzie się na oknach tak szybko osadzał. W Twoim biurze znów ktoś niestarannie posprzątał? Zadzwoń po świetną ekipę! Sprzątanie biur warszawa to nasza specjalność!

 • nasze babcie do mycia i polerowania stosowały stare gazety. Wbrew pozorom są skuteczniejsze niż ręczniki papierowe i przepięknie nabłyszczają szyby!

 • innym sposobem na lśniące okna jest polerowanie nylonowymi rajstopami, efekt jest świetny!

 • plamy pozostałe po taśmie klejącej zejdą łatwo, jeśli użyjesz zmywacza do paznokci,

 • farbę olejną usuniesz za pomocą soli amoniakalnej. Nie chcesz się trudzić przy sprzątaniu? Sprzątanie mieszkań warszawa idzie nam rewelacyjnie! Skontaktuj się ze Stefpol Cleaning!

Cenne wskazówki

Umyte szyby wycieramy do sucha ściereczką, gazetami, rajstopami albo ręcznikami papierowymi. Aby nie porysować delikatnej tafli szkła, nie używaj żrących środków. Unikamy chloru i substancji na bazie rozpuszczalnika. Najlepiej stosować preparaty polecane przez producenta okien. Wydaje się to wszystko bardzo czasochłonne? Specjaliści podejmą sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa !

Stefpol Cleaning— Z nami będzie łatwiej !

dlaczego-warto-zlecic-sprzatanie-sprzatanie biur warszawa

Sprzatanie mieszkań warszawa, sprzątanie biur warszawa i mycie okien warszawa,mycie witryn warszawa.Tylko 8 proc. warszawiaków lubi sprzątać – dla większości to przykry obowiązek. Aż 43 proc. badanych najbardziej nie lubi prasować, kolejne najmniej lubiane czynności to mycie okien oraz sprzątanie łazienki i toalety. 6 na 10 osób chętnie zatrudniłoby kogoś do sprzątania. Warunki są jednak dwa: przystępna cena oraz zaufana osoba.

Na rynku warszawskim pojawiła się nowa firma sprzątająca, Stefpolcleaning.pl oferująca sprzątanie domów i biur. Jest to serwis internetowy oferujący wygodne zamawianie usługi sprzątającej przez Internet. Wystarczy podać adres, gdzie ma zostać wykonana usługa, wybrać dzień, godzinę i czas sprzątania. Usługę można zamówić jednorazowo lub regularnie. Cały proces jest prosty i wygodny. Dlaczego więc nie zamówić sprzątania przez Internet?

Jakich obowiązków domowych najbardziej nie lubią warszawiacy?

Wieczny brak czasu, nienormowane godziny pracy, zmęczenie, zajęcia dodatkowe, przygotowywanie posiłków czy opieka nad dziećmi – powodów, dla których brakuje czasu na sprzątanie, jest wiele. Poza tym to czynności, które niewielu osobom sprawiają przyjemność i są raczej przykrym obowiązkiem. Mieszkańcy Warszawy i okolic, w badaniu przeprowadzonym zostali zapytani o sprzątanie swojego domu lub mieszkania oraz poszczególne czynności z tym związane, w 92 proc. odpowiedzieli, że ogólnie nie lubią sprzątać. Które obowiązki domowe uważają za najgorsze? Ile byliby w stanie zapłacić osobie lub firmie za posprzątanie swojego lokum oraz jak wyglądają ceny tego rodzaju usług na warszawskim rynku?

Niewyprasowane koszule i brudne okna największą zmorą warszawiaków

Pośród wszystkich domowych obowiązków, do najmniej lubianych, warszawiacy zaliczyli prasowanie (43 proc.), mycie okien (39 proc.) oraz czyszczenie łazienki i toalety (39 proc.). Niechętnie zabierają się również do czyszczenia sprzętów AGD takich jak lodówka czy piekarnik (33 proc.). 1/4 mieszkańców Warszawy i okolic nie przepada za ogólnym sprzątaniem m.in. ścieraniem kurzu, odkurzaniem i myciem podłóg. Nie dziwi zatem fakt, że 60 proc. warszawiaków zdecydowałoby się zlecić sprzątanie obcej osobie lub firmie. Jak wyceniają oni takie usługi? 27 proc. z nich byłoby w stanie przeznaczyć na taki wydatek do 100 zł miesięcznie, 29 proc. – od 100 do 300 zł, a 4 proc. – od 300 do 500 zł miesięcznie. Dla osób, które chciałyby zatrudnić kogoś do sprzątanie mieszkania warszawa, ważnym kryterium jest również zaufanie. Ponad 40 proc. z nich zleciłoby usługi sprzątające osobie z polecenia. Co ciekawe, aż 9 na 10 ankietowanych uważa, że ktoś obcy posprząta ich mieszkanie tak dobrze, jak oni sami.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w warszawie lub domu? 

Na warszawskim rynku ceny sprzątania mieszkania w warszawie lub domu wahają się od 30-50 zł za godzinę, a jeśli zdecydujemy się na zlecenie konkretnych czynności np. mycie piekarnika, lodówki czy okna, koszty są wyceniane indywidualnie. – Koszt godziny sprzątania zaczyna się od 35 zł przy regularnym korzystaniu z usług do 50 zł przy jednorazowym zamówieniu. Zlecenia przyjmuje się na minimum dwie godziny. W tym czasie możemy np. umyć okna (półtorej godziny), piekarnik (pół godziny), lodówkę (pół godziny), a pozostały czas przeznaczyć na generalne porządki. Koszt takiego sprzątania wynosi od 75 do 150 zł

Ile kosztuje sprzątanie biura w warszawie

Na warszawskim rynku ceny sprzątania biura w warszawie wahają się od 4-10 zł za m2.

Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy sprzątającej w warszawie dla  klientów ważna jest jakość sprzątania, elastyczność godzinowa oraz to, że jako firma odpowiada za działania swoich pracowników – sprawdza ich kwalifikacje oraz przeprowadza szkolenia wprowadzające wysokie standardy zapewniające komfort klienta oraz jakość sprzątania . Stefpolcleaning.pl wychodzi na przeciw oczekiwaniom ma wykwalifikowany personel dzięki czemu  realizuje w szybki sposób sprzątanie mieszkań warszawa oraz sprzątanie biur warszawa.

Stefpolcleaning.pl to nowoczesna firma sprzątająca z warszawy. Swoją ofertą obejmuje sprzątanie mieszkań warszawa, domów i sprzątanie biur warszawa. Firma funkcjonuje na rynku warszawskim kierując swoją ofertę do osób, którzy nie mają czasu lub ochoty na domowe obowiązki i cenią sobie wygodę.

Jesteśmy firmą elastyczną cenowo ,z która zawsze można się dogadać .