Sciereczki do sprzątania

Niewiele osób lubi sprzątanie — to fakt. Warto jednak wiedzieć, że można sobie to zajęcie bardzo ułatwić. Proste, pozbawione chemii produkty działają rewelacyjnie i są dostępne w każdym sklepie. To znakomite, wielozadaniowe ściereczki z mikrofibry, z nimi sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa jest łatwe i szybkie!

http://stefpolcleaning.pl/

Ściereczki z mikrofibry – na czym polega ich niezwykłość?

Mikrofibra sprawdza się przy sprzątaniu zdecydowanie lepiej niż materiał z innych włókien. Zwykłe szmatki produkuje się z nylonu lub poliestru, co prawda zbierają brud, ale niedokładnie i pozostawiają po sobie drobinki kurzu. Ściereczki z mikrofibry potrafią gromadzić wielką ilość zanieczyszczeń, ponieważ ich włókna są bardzo zagęszczone, a każde z nich posiada specjalny „haczyk”, który chwyta kurz i zarazki. Przy użyciu tych ściereczek wyczyścisz każdą powierzchnię w domu i biurze, nawet całkowicie rezygnując z używania środków chemicznych. Warto wiedzieć, że znakomicie nadają się też do eliminowania śladów na lustrach, kranach i wszystkich innych, twardych powierzchniach.

Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa ze ściereczkami z mikrofibry

Twoje mieszkanie wymaga szybkiej interwencji? Oto, co możesz zrobić :

 • Zmywanie naczyń. Ściereczka z mikrofibry nadaje się do przypalonych garnków jak i wyrobów szklanych, te znakomite produkty doskonale zastępują wszelkie gąbeczki i ściereczki do kuchennych naczyń.
 • Usuwanie plam po napojach. Mikrofibra zadziwia swoją chłonnością, świetnie pochłania wszelkie rozlane płyny, używaj jej zawsze w nagłych wypadkach!
 • Usuwanie kurzu. Przy używaniu zwykłych szmatek nie pozbędziemy się całego kurzu – zmienia on po prostu swoje miejsce. Mikrofibra idealnie ściągnie szarą warstwę, potem należy tylko ściereczkę dokładnie wypłukać.
 • Mycie okien. Ściereczka z mikrofibry genialnie ułatwia mycie okien! Nalej do miski niewielką ilość ciepłej wody oraz trochę płynu do szyb. Gdy okno jest mocno zabrudzone – najpierw ściągamy zanieczyszczenia. Potem płuczemy szmatkę i polerujemy nią szyby, aż zaczną lśnić. Sprzątanie mieszkań warszawa, sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa idzie gładko!
 • Polerowanie powierzchni. Ściereczka z mikrofibry jest bardzo miękka i działa łagodnie, doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni takich jak: granit, marmur czy stal nierdzewna.

Jak pierzemy ściereczki z mikrofibry?

Większość zwykłych szmatek i gąbek bardzo szybko się niszczy, mikrofibra , przeciwieństwie do nich, nie niszczy się w praniu i nadaje się do wielokrotnego użytku. Aby wyczyścić brudne ściereczki z mikrofibry należy je namoczyć w wodzie potem wyprać ręcznie i zostawić do wyschnięcia. Korzystanie ze ściereczek z mikrofibry pozwoli Ci na małe oszczędności. Nie musisz już używać tak wielu ręczników papierowych, ściereczka z powodzeniem je zastąpi. Ponadto nie wydawaj pieniędzy na wiele środków chemicznych do czyszczenia – teraz wystarczy jedynie woda i ściereczka! Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa będzie znacznie mniej skomplikowane!

Warto zaopatrzyć się w większą ilość ściereczek z mikrofibry, w kilku kolorach. Przeznacz je do określonych pomieszczeń i określonego czyszczenia. Mamy nadzieję, że podobają Ci się nasze porady. Jeśli potrzebujesz pomocy — dzwoń do specjalistów ze Stefpol Cleaning.

Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie domów warszawa to nasza domena!

Ty odpocznij i się zrelaksuj! 😊

Sprzatanie mieszkan warszawa

Jak posprzątać dom po dużej imprezie?

Huczne urodziny, zabawa sylwestrowa albo imieniny to czas szaleństw i tańców, które pozostają w pamięci na długo.

Niestety towarzyszą im także inne pamiątki — takie jak np. wielki bałagan, plamy na dywanie i góry naczyń do zmywania ponieważ istnieją jednak sprawdzone sposoby na skuteczne sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie domów warszawa. Stefpol Cleaning to firma, która nie boi się takich zadań!

Przywracamy dom do dawnego stanu

Zanim zabierzemy się za gruntowne porządki, należy dobrze przewietrzyć wszystkie pomieszczenia w których odbywała się impreza. (Jeśli nieprzyjemna woń utrzymuje się długo i pozostaje po wietrzeniu — dobrze jest zastanowić się nad ozonowanie warszawa. Dzięki niemu pomieszczenia będą wysterylizowane i pachnące.) Potem zbieramy w pokojach wszystkie śmieci i czyścimy dywan z wszelkich okruszków i kurzu też dobrym sposobem jest wysypanie na jego powierzchnię sody oczyszczonej i pozostawienie jej na czas 20-30 minut. Potem odkurzamy dywan, będzie wspaniale odświeżony. Soda usuwa także większość plam i wchłania tłusty brud.

Warto wiedzieć także, że dywany świetnie czyści się parą wodną. Gorąca para skutecznie usuwa ciężkie zabrudzenia i to bez użycia szkodliwej chemii ( co jest istotne dla alergików i małych dzieci). Po wesołej zabawie często zostają także ślady na tapicerce krzeseł i foteli, parownica rewelacyjnie pozbywa się brudu i dezynfekuje tapicerkę. Pranie dywanów warszawa. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej warszawaStefpol Cleaning!

Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa jest proste!

Czyszczenie zlewu i toalety

Wielu gości to większy bałagan. Toaleta i zlew będą wymagały gruntownego czyszczenia i dezynfekcji. Gdy w łazience dużo jest pyłu na podłodze — należy jeszcze bardziej na wstępie całe pomieszczenie dokładnie odkurzyć.

Do czyszczenia zlewu idealnie nadaje się ściereczka z mikrofibry, wystarczy ją zmoczyć w ciepłej wodzie i wytrzeć wszelkie osady. Można oczywiście się także posłużyć ulubionym mleczkiem lub innym preparatem do czyszczenia, lecz jeśli nie jest to konieczne — pomijamy chemiczne środki. Kamienny osad przy baterii łatwo usunie ocet, gdy nie zejdzie od razu — nasączamy ściereczkę octem i obkładamy nią miejsce z osadem. Po godzinie powinno już nie być niechcianych śladów.

Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa jest zbyt czasochłonne? Zadzwoń po nas!

Zanim zaczniemy myć muszlę klozetową, należy przygotować sobie rękawice gumowe, uniwersalny płyn do czyszczenia, płyn do czyszczenia wnętrza ubikacji oraz papierowe ręczniki. Deskę, spłuczkę i zewnętrzną stronę muszli myjemy uniwersalnym płynem do czyszczenia, następnie wycieramy ręcznikami papierowymi. Szorujemy wnętrze muszli, a następnie zalewamy dezynfekującym płynem i pozostawiamy tak na noc. Na koniec bardzo dokładnie myjemy podłogę pachnącym płynem.

Jak odzyskać dawny blask? Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa!

Po hucznej zabawie w całym mieszkaniu pełno jest tłustych odcisków na lustrach, szybach i meblach. By ich się pozbyć nie należy się posługiwać ręcznikiem papierowy — ślady będą się rozmazywały. O wiele lepiej jest sięgnąć po ściereczkę z mikrofibry, która jest chłonna, świetnie zbiera brud, nie zostawi smug i wypoleruje powierzchnię.

Gdy mamy wiele szyb i luster do umycia znakomicie jest posłużyć się parową myjką do okien. Mycie przebiega wtedy bardzo szybko i perfekcyjnie — nie powstają smugi, a tafla szyby pięknie lśni!

Potrzebujesz kompleksowej usługi sprzątania mieszkań warszawa i sprzątanie domów warszawa? Stefpol Cleaning wykona pracę za Ciebie!

 

Jak wyczyścić rolety okienne?

 

Kilka razy do roku należy zrobić generalne porządki. Wtedy, oprócz mycia okien, ścierania kurzy czy polerowania kafelków w łazience, bierzemy się za rzadziej wykonywane prace. Należy do nich czyszczenie rolet albo żaluzji. Podczas codziennego zabiegania zwykle pomijamy takie czynności, jednak na roletach gromadzi się brud i kurz tak samo, jak na innych elementach wyposażenia wnętrza. Stefpol Cleaning sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa ma dla Was dobre rady!

Jak wyczyścić żaluzje drewniane i aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe są już rzadziej spotykane w naszych mieszkaniach. Czyści się je szmatką, najlepiej flanelową. Nie należy używać do czyszczenia wody, wszystko robimy na sucho. Pamiętajmy, że aluminium pod wpływem wody matowieje. By wyczyścić większe zabrudzenia z żaluzji drewnianych, trzeba użyć roztworu sporządzonego z wody i płynu do mycia drewna, w proporcji zalecanej przez producenta. Gdy nie ma brudu, przecieramy żaluzje jedynie ściereczką nasączoną specyfikiem nabłyszczającym do drewna. Trzeba starannie przecierać każdą żaluzję osobno, a po chwili dokładnie osuszyć. Masz dużo pracy i obowiązków? Zleć sprzątanie profesjonalistom! Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa to zadanie dla Stepfol Cleaning!

Jak wyczyścić rolety zwijane?

Klasycznych, zwijanych rolet z tkaniny nie wolno ani prać, ani prasować, gdyż grozi to wyblaknięciem i zdeformowaniem materiału, a także nadtopieniem apretury (specjalna warstwy zabezpieczającej powierzchnię, która chroni ją przed zabrudzeniami, płowieniem oraz wilgocią). Wszystkie czynności wykonujemy na sucho. Zbieramy kurz za pomocą ściereczki lub odkurzacza z dostosowaną końcówką. Miejsca wyjątkowo zabrudzone pocieramy ściereczką z mikrofibry z minimalną ilością rozcieńczonego detergentu lub wacikiem nasączonym spirytusem. Pamiętajmy, że należy wcześniej wykonać próbę w najmniej widocznym miejscu, by się nie okazało potem, że starliśmy z rolety barwnik i powstały nieestetyczne plamy. Na koniec przecieramy całą powierzchnię rolety suchą szmatką. Nie wolno zwiać rolety, jeśli w jakiejś części jest wilgotna. Ciągle brak Ci czasu? Nie zawracaj sobie głowy sprzątaniem! Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa to nasza praca, wykonamy ją za Ciebie!

Jak czyścimy rolety rzymskie?

Rolety rzymskie szyje się z tkanin zasłonowych i firanowych, dlatego można łatwo czyścić je na mokro albo prać w pralce. Trzeba zawsze wybierać programy bez wirowania, do delikatnych tkanin. Używamy odpowiedniego środka piorącego, zalecanego do naszej tkaniny. Łatwo unikniesz zagnieceń, jeśli po wypraniu rozłożysz rolety na całą ich szerokość i pozwolisz, by swobodnie wyschły.

Rolety typu dzień-noc

Rolety „dzień-noc” (zwane też czasami duolight) zrobione są ze specjalnego materiału, w skład którego wchodzi poliester. Rolet tych nie pierzemy w pralce, ani też nie zanosimy do pralni chemicznej, ponieważ mogłyby ulec odbarwieniu. Należy je oczyścić z kurzu odkurzaczem z końcówką ze szczotką, a potem odświeżyć je, starannie i delikatnie przecierając ściereczką, bez użycia detergentów.

Jak czyścimy plisy?

Plisy zrobione z tkaniny trwale splisowanej termicznie wyglądają na wiotkie i delikatne, jednak są wytrzymałe i można je prać. Namaczamy je przez 15 minut w wodzie z proszkiem lub detergentem, potem poruszamy materiałem, by środek dokładnie mógł wszędzie dotrzeć. Następnie płuczemy je pod prysznicem, składamy i w tej pozycji pozostawiamy by wyschły — na 12 godzin. Po tym czasie wieszamy je w oknach.

Stefpol Cleaning wykona te prace szybko i skutecznie! Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa to nasza specjalność!

sprzatanie mieszkan warszawa, sprzątanie biur warszawa

 

Parowe czyszczenie dywanów

Czyszczenie parą jest proste, skuteczne i daje spektakularne efekty. Para pod ciśnieniem wydmuchuje zanieczyszczenia, których jest wiele w strukturze dywanu, a przy okazji idealnie dezynfekuje czyszczoną powierzchnię. Dywan staje się bezpieczny dla alergików, dzieci i wszystkich osób szczególnie wrażliwych, nie ma na nim roztoczy i chorobotwórczych zarazków. Jest piękny, odświeżony i prezentuje się znakomicie. Stefpol Cleaning sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa proponuje Ci swoje usługi!

Ekologiczna metoda

Zaletami tego sposobu czyszczenia jest małe zużycie wody, nie powstają także żadne ścieki. Strumień gorącej pary można kierować zarówno do wnętrza pomieszczeń, jak i pojazdów, bez ryzyka zalania. Czyszczenie parowe to fantastyczne rozwiązanie, dzięki niemu szybko pozbędziesz się szkodliwych drobnoustrojów. Wysoka temperatura błyskawicznie likwiduje:

 • roztocza kurzu domowego,
 • bakterie i wirusy,
 • owsiki, lambrie i inne pasożyty,
 • zarodniki pleśni,
 • pchły, wszy i inne insekty.

Zamów u nas usługę czyszczenia parowego. Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa to dla nas żaden problem!

Parowe pranie tapicerki oznacza krótki czas schnięcia powierzchni. Tak czyszczone meble , dywany i tapicerka samochodowa nadaje się znacznie szybciej do zwykłego użytkowania niż w metodzie prania ekstrakcyjnego. Para idealnie dociera do wszelkich zakamarków i rozpuszcza brud w niedostępnych miejscach. Para przy tym szybko neutralizuje nieprzyjemne zapachy i wnosi wspaniałe uczucie świeżości.

Gdzie przyda się czyszczenie parą?

Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa z udziałem metody czyszczenia parą to znakomite rozwiązanie. Taki sposób znakomicie sprawdzi się także w:

 • zakładach spożywczych i przemysłowych ,
 • środkach komunikacji (pranie tapicerki, czyszczenie zakamarków, dezynfekcja),
 • handlu (czyszczenie glazury ,wózki sklepowe, regały, chłodnie,),
 • gastronomii (odtłuszczanie),
 • hotelach,
 • służbie zdrowia,
 • sprzątanie mieszkań warszawa,
 • sprzątanie biur warszawa.

Gorąca para usunie najbardziej oporne zabrudzenia, bez użycia detergentów i innych chemicznych substancji czyszczących. Wysoka temperatura sprawia, że cząstki brudu oddzielają się od powierzchni i mogą zostać z łatwością usunięte. Czyszczenie parowe to zabieg , który poleca się placówkom, w których przebywają w szczególności małe dzieci, jako profilaktykę przeciw pasożytom, alergenom i drobnoustrojom. Regularnie powtarzana dezynfekcja materacy, pościeli, dywanów i wszystkich przedmiotów, których dzieci codziennie dotykają, jest fenomenalnym sposobem ochrony.

Czyszczenie wózków dziecięcych

Wózek po dziecku siostry może być śliczny, ale należy go zdezynfekować. Gorąca para idealnie wyczyści zarówno wnętrze wózka, materacyk , jak i inne przedmioty malucha. Czyszczeniu parą warto poddać również nowe wózki i sprzęt — nigdy nie możesz mieć pewności, że były przechowywane w sterylnych warunkach. Długie magazynowanie wózków i materacy w halach magazynowych, sklepach czy innych podobnych miejscach na pewno nie sprzyja doskonałej czystości danej rzeczy. Czyszczenie parą zapewni noworodkowi bezpieczne otoczenie w pierwszych momentach życia i zminimalizuje ryzyko powstawania infekcji czy alergii.

Stefpol Cleaning sprzątanie domów warszawa, sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa to Twój partner, który pomoże Ci w codziennym życiu!

Jak Prasować ubrania?

Sprzątanie mieszkań i sprzątanie biura warszawa

 

Jak prasować ubrania?

 

Prasowanie nie należy do wymarzonych czynności wielu z nas.

Są rzeczy, które się prasuje łatwo, inne natomiast nastręczają rozmaitych trudności. Istnieje taka odzież, której zupełnie nie trzeba prasować, gdyż wykonano ją według specjalnej technologii, jednak wymienianie całej zawartości szafy nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej poznać sprawdzone sposoby na prasowanie.

Stefpol Cleaning sprzątanie mieszkań Warszawa i sprzątanie biur Warszawa – ma dla Ciebie garść cennych porad!

Świetny patent

Wieszanie mokrych rzeczy na wieszakach, by tak wysychały, znakomicie ułatwia prasowanie, zagniecenia się naturalnie prostują i ubrania są odpowiednio naciągnięte. Po prasowaniu warto znowu umieścić naszą garderobę na wieszakach, będą się dobrze prezentować !

Masz dużo prasowania? Zostaw to nam! Stefpol Cleaning sprzątanie domów Warszawa i sprzątanie biur warszawa podejmie się tego zadania!

Dobry sprzęt

Wybierając w sklepie deskę do prasowania, zdecyduj się na taką z regulowaną wysokością i ze specjalnym miejscem na żelazko. Zanim kupisz żelazko — porównaj kilka modeli i zastanów się, czego potrzebujesz.

Świetne żelazko nie tylko wyprasuje każdą tkaninę, ale także szybko się nagrzeje i będzie wyposażone w stopę, która będzie odporna na różne zarysowania. Wybierając sprzęt, zwróć uwagę także na jego moc, ciśnienie pary oraz na to, z czego została wykonana stopa. Wszystkie te cechy mają wpływ na jakość prasowania i jego trwałość. Dobre żelazko decyduje o tym, czy prasowanie idzie szybko i sprawnie.

Jeśli masz dużo wełnianych rzeczy, bluzek z falbanami, jedwabiów — zainwestuj w parownicę do ubrań. Dzięki strumieniowi pary, który skierujesz na ubrania, tkaniny zostaną wygładzone, zmiękczone i rozprostowane, nie trzeba rozkładać deski do prasowania, a para jest bezpieczna dla najdelikatniejszych ubrań. Parownica świetnie nadaje się także do wykonania ostatnich poprawek — np. tuż przed wyjściem na przyjęcie. Odświeża garderobę, usuwa bakterie i zapachy.

Temperatura prasowania

Zanim zabierzesz się za prasowanie, ustaw prawidłową temperaturę. Należy przeczytać dokładnie metkę i zastosować się do zaleceń producenta. Jeśli materiał jest mieszany — ustaw najniższą z dozwolonych temperatur. Jeśli nie masz instrukcji, jak należy prasować daną rzecz, zrób próbę na małym, niezbyt widocznym fragmencie.

Temperaturę ustawiamy w zależności od rodzaju tkaniny:

 • stylon: 60 – 90°C ,
 • wiskoza: 90 – 120°C,
 • nylon: 60 – 90°C,
 • jedwab: 90 – 120°C,
 • wełna: 120 – 150°C,
 • bawełna: 150 – 180°C,
 • len: 180 – 220°C.

Nie lubisz prasować i sprzątać? Powierz to zadanie specjalistom! Stefpol Cleaning sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa wykona wszystko profesjonalnie!

Woda do żelazka

Jaką wodą napełnić zbiornik żelazka? Powinna wystarczyć zwykła woda z kranu, jest naturalna i nie posiada barwników ani substancji mogących zniszczyć rzeczy. Jeśli jednak wiesz, że jest bardzo twarda i zostawia po sobie kamień — używaj jedynie wody odmineralizowanej albo destylowanej, uchronisz tak swój sprzęt od zniszczenia

Niuanse prasowania pozostaw nam — Stefpol Cleaning sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa zajmie się wszystkim perfekcyjnie!

Sekrety prasowania

Czarne i ciemne rzeczy prasuj na lewej stronie, unikniesz wtedy niepożądanego połysku na tkaninach. Cieniutki batyst, etaminę, pikę bawełnianą i ciemne bawełny również zaleca się prasować na lewej stronie. Podobnie należy postępować z jedwabiem — lepiej się wtedy prostuje. Trzeba jednak zachować ostrożność — prasowany na lewej stronie może zgubić częściowo swój niepowtarzalny połysk. Na prawej stronie prasujemy zawsze wełnę — robimy to przez inny materiał — najlepiej płócienny.

Stefpol Cleaning sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa

sprzątanie mieszkań i biur warszawa

 

Ozonowanie skutecznie odświeża i dezynfekuje pomieszczenia

Zdarza się czasami, że w mieszkaniach narasta nieprzyjemny zapach. Jego źródłem mogą być np. zwierzęta, wilgoć, stare rzeczy. Warto wiedzieć, że można dziś w skuteczny sposób pozbyć się przykrej woni i odświeżyć cały dom. Ozon to naturalny gaz, który znakomicie sterylizuje przedmioty oraz oczyszcza powietrze. Zleć ozonowanie profesjonalistom — Stefpol Cleaning  sprzątanie domów warszawa — to doskonały pomysł!

Działanie ozonu

Ozon uważa się powszechnie za tzw. „aktywny tlen”. Cząsteczki tego gazu łączą się z cząsteczkami różnych zanieczyszczeń (pleśnią, grzybami, wirusami itp.), następuje utlenienie i szkodliwe substancje rozkładane są na prostsze, nieszkodliwe. Ozonowanie to metoda ekologiczna i przyjazna dla środowiska, dezynfekcja bez udziału substancji chemicznych, które mogą powodować alergie. Z tego względu ozonowanie warto przeprowadzać w miejscach, gdzie np. często przebywają dzieci, osoby starsze i chore. Powietrze po ozonowaniu jest mikrobiologicznie czyste i przyjazne dla ludzi.

Sprzątanie mieszkań warszawa to nie problem — zleć je nam!

Ozonowanie:

 • Likwiduje nieprzyjemne wonie,
 • usuwa alergeny, roztocza, grzyby i pleśnie,
 • sterylizuje pomieszczenia,
 • unieszkodliwia wirusy i bakterie,
 • chroni przed inwazją szkodników oraz insektów , takich jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie.

Ozonowanie należy powtarzać, najlepiej regularnie. Przy normalnych warunkach można je przeprowadzać raz do roku, a gdy w domu przebywają alergicy — dwa razy do rok

u. Warto wiedzieć, że ozonowanie doskonale usuwa zapachy pochodzenia biologicznego, natomiast mniej skutecznie zapachy chemiczne.

Ozonowanie i sprzątanie domów warszawa to zadanie dla nas – Stefpol Cleanig!

Jak wygląda proces ozonowania?

W pomieszczeniu, w którym ma zostać przeprowadzone ozonowanie, nie mogą przebywać zwierzęta i ludzie. Uszczelnia się drzwi od zewnątrz, by ozon nie uciekał i umieszcza się w pomieszczeniu specjalne urządzenie — ozonator. Zanim zostanie włączony, należy usunąć z pokoju cenne obrazy i dzieła sztuki, zabezpieczyć elektronikę lub ją wynieść na zewnątrz.

Ozon tworzy bezpieczne środowisko do życia, pozbawione roztoczy, bakterii, grzybów i wirusów. Dezynfekuje naturalnie, dzięki czemu mamy pewność, że po takim zabiegu będziemy się dobrze czuć, nie trujemy nikogo szkodliwymi substancjami chemicznymi. Badania naukowe dowiodły, że moc bakteriobójcza ozonu jest 50 razy bardziej skuteczna i około 300 razy szybsza niż chlor. Niewielkie stężenie ozonu w pomieszczeniu w czasie kilku minut zabija zarazki i niszczy szkodliwe organiczne i nieorganiczne związki. Ozonowanie pozostawia świeży, charakterystyczny zapach, taki jak po burzy.

Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie domów warszawa — ze Stefpol Cleaning to łatwe!

Ozonowanie jest wspaniałe dla alergików, likwiduje alergeny pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, ale również skutecznie zwalcza i eliminuje szkodliwe dla organizmu drobnoustroje. Wiele osób zauważa dużą poprawę zdrowia po wykonaniu w domu ozonowania.

Zamów usługę ozonowania, dzięki niej:

 • poprawisz jakość powietrza i wysterylizujesz wszystkie pomieszczenia w domu i w firmie
 • wyeliminujesz przykry zapach w samochodzie — będzie usunięty, a nie tylko zamaskowany
 • możesz poprawić warunki pracy ludzi i zwiększyć ich wydajność,
 • zapewnisz mikrobiologiczną czystość w chłodniach, zakładach przemysłowych, browarach,
 • usuniesz zapach z pomieszczeń powstałych w wyniku rozkładu,
 • usuniesz trudny zapach spalenizny,
 • zlikwidujesz wszechobecny w budynkach hotelowych i kuchniach zapach oleju i papierosów.

Stefpol Cleaning znajdzie rozwiązanie na sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie domów warszawa.

Skontaktuj się z profesjonalistami!

Sprzątanie biur i mieszkań Warszawa.

 

 

Sprzątanie mieszkań i sprzątanie biura warszawa

 

Podłoga drewniana jest przyjemna w użytkowaniu i zdrowa, jednakże wymaga regularnej i właściwej pielęgnacji. Warto znać dobre sposoby dbania o podłogę, dzięki temu powierzchnia nie tylko nie ulegnie zniszczeniu, ale się będzie także efektownie prezentować. Podpowiadamy, jak konserwować drewnianą podłogę.

Stefpol Cleaning sprzątanie mieszkań warszawa – porady dla Ciebie!

Drewniana podłoga źle znosi kontakt z wodą dlatego o tym zawsze trzeba pamiętać! Do wycierania powierzchni na mokro nie należy stosować mopa sznurkowego, który pochłania zbyt dużo wilgoci. Woda kapiąca z niego może dostawać się w drobne szczeliny i powodować odbarwienia, uszkodzenia i odkształcenia krawędzi bocznych klepek, desek, mozaiki czy parkietu dlatego po umyciu podłogi trzeba ją zawsze dokładnie wytrzeć do sucha.

Drewnianą powierzchnię należy regularnie odkurzać i zamiatać oraz nie dopuszczać, by pojawiał się na niej piasek. Jego ostre ziarenka rysują powierzchnię, podobnie jak pazurki domowych pupili i ostre przedmioty. Meble stojące na drewnianej podłodze koniecznie powinny być podklejone filcem, a w przedpokoju dobrze jest umieścić duże, chłonne wycieraczki, które zbiorą opadającą z butów sól i piasek.

Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa to zajęcie nie dla Ciebie? Powierz je specjalistom!

By dokładnie usuwać z podłogi ziarenka piasku i inne drobne zanieczyszczenia najlepiej jest używać odkurzacza ze specjalną końcówką do sprzątania parkietów, zrobioną z miękkiego włosia. Warto codziennie przecierać parkiet na sucho — tu możemy posłużyć się mopem z miękką końcówką, odpowiednią do zbierania kurzu.

Preparaty do czyszczenia podłóg drewnianych

Sprzątanie mieszkań warszawa nie musi być kłopotliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak się zabrać do pracy. Stefpol Cleaning ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę!

Spośród wielu dostępnych w sprzedaży środków do czyszczenia drewna wyróżniamy:

 • preparaty czyszczące,
 • środek pielęgnacyjno-czyszczące,
 • preparat pielęgnacyjny.

Preparaty czyszczące

Służą do usuwania zanieczyszczeń i past nabłyszczających oraz innych środków pielęgnacyjnych, nanoszonych na drewnianą powierzchnię.

Środków czyszczących nie należy często stosować, ponieważ zawarte w nich substancje alkaliczne mogą powodować szarzenie i kruszenie warstwy lakieru. Utrzymywanie drewnianej podłogi w czystości polega głównie na codziennym zamiataniu i odkurzaniu.Środki pielęgnacyjno-czyszczące są bardzo dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu prace domowe idą szybko, a podłoga jest odpowiednio zabezpieczona. Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa może pójść bardzo sprawnie.

Preparaty pielęgnacyjne chronią warstwę lakieru, ale nie czyszczą parkietu dlatego skład wysokiej jakości specyfików oparty jest na woskach lub polimerach. Dzięki temu jedno zastosowanie wystarcza na długo i podłoga jest świetnie konserwowana.

Sprzątanie domów warszawa

Wszelkich środków chemicznych do czyszczenia drewnianych podłóg należy używać z wielką rozwagą, lepiej jest zawsze decydować się na łagodniejsze środki. Niestosowanie się do instrukcji i wytycznych producenta może w krótkim okresie skutkować zmatowieniem powierzchni, szarzeniem drewna i odspajaniem się lakieru. Nie jest wskazane także używanie płynów z gliceryną. Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa nie jest Twoim ulubionym zajęciem? Zostaw to nam!

Stefpol Cleaning – my wiemy jak sprzątać!

Czyszczenie ścian stefpolcleaning

Czyszczenie ścian Stefpolcleaning

Sprzątanie mieszkań warszawa, sprzątanie biur warszawa. Codziennie sprzątamy i staramy się utrzymać porządek. Jednak w natłoku spraw, które trzeba rozwiązywać każdego dnia, trudno znaleźć siły i czas na obowiązki domowe, zabawę z dziećmi i wolne chwile dla siebie.W tym artykule podpowiemy Ci, jak poradzić sobie z plamami na ścianach.Warto wiedzieć, że sprzątanie mieszkań warszawa nie musi być wielkim problemem, Stefpol Cleaning może pracować dla Ciebie!

Młody artysta i ściany

Kochamy dzieci, są tak radosne i twórcze! Każdy jednak, kto ma małe dziecko, wie, że białe ściany to ogromna pokusa dla malucha. Kredki, farba, plastelina i flamastry — wszystko to może znaleźć się na Twoich ścianach. Bo każdą kredkę i mazak trzeba koniecznie przetestować! Niektóre dzieciaki wpadają również na pomysł, by jako farb użyć sosu pomidorowego, masła albo dżemu. Czy, żeby odzyskać czystość, trzeba od razu malować wszystko od nowa? Na szczęście niekoniecznie! Kluczową sprawą jest czas, należy zlikwidować zabrudzenia możliwie szybko. Potrzebujesz pomocy fachowców? Skontaktuj się z Firma sprzątająca Warszawa Stefpol Cleaning ! Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biura warszawa, to nasza pasja!

Dom, w którym są małe dzieci, najlepiej od początku malować farbami zmywalnymi, w sprzedaży obecnie jest ich duży wybór. Czyszczenie jest wtedy proste — do likwidacji zabrudzeń wystarczy ściereczka i czysta woda. Dobrym pomysłem jest też pomalowanie jednej ściany w pokoju dziecka farbą tablicową. Maluch będzie szczęśliwy, że może radośnie malować wszystko, co tylko chce!

Tłuste plamy na ścianie

Świeżo zrobione plamy i zabrudzenia najlepiej zlikwidować w krótkim czasie po ich powstaniu. Gdy masz do czynienia z tłustą plamą, to użyj papierowego ręcznika i przyłóż go do plamy. Naciśnij, a następnie posyp talkiem lub mąką ziemniaczaną. W ten sposób świeża, tłusta plama zniknie!

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie detergentu. Na wilgotną szmatkę nakładamy odrobinę płynu do mycia naczyń. Tłuszcz się rozpuści i plama zostanie usunięta. Na tłuste ślady niektórzy stosują także piankę do golenia. Pokrywamy nią plamy i zostawiamy tak na minimum 2 godziny. Po tym czasie zmywamy ciepłą wodą.

Jeśli zabrudzenie z tłuszczu jest stare, można spróbować je usunąć za pomocą benzyny lakowej. Należy pocierać plamę ściereczką nasączoną benzyną, aż plama zniknie.

Usuwanie tłustych plam z tapet jest trudniejsze i w dużej mierze zależy od tego, z jaką tapetą mamy do czynienia. Cienkie, papierowe tapety mogą się łatwo zniszczyć pod wpływem zabiegów, należy postępować tu bardzo ostrożnie. Przygotuj roztwór z amoniaku, wody i płynu do mycia naczyń. Należy użyć 2 litrów wody, 1 łyżeczki detergentu i 0,5 szklanki amoniaku. Zwilżamy roztworem ściereczkę i delikatnie przecieramy tapetę. Gdy ślady znikną, przecieramy ścianę suchą szmatką. Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biura warszawa jest prostsze, niż myślisz!

Jak usunąć ślady kredek ze ścian?

Wielkie ściany to wspaniałe przestrzenie do malowania — tak myślą o nich dzieci! Wystarczy chwila nieuwagi zapracowanej mamy, by w przedpokoju, czy w salonie „zjawiły się”, kolorowe koła, trójkąty, wesołe buźki i inne malunki na ścianach. Czy wiesz jak to zmyć? Stefpol Cleaning Ci pomoże! Sprzątanie domów warszawa to nasza codzienność!

By usunąć niepożądane „freski” użyj sody oczyszczonej. Nasyp odrobinę na wilgotną szmatkę i pocieraj ślady. Niektórzy posługują się także pastą do zębów, ale musi to być biała, kremowa pasta bez dodatków. Innym sposobem jest użycie uniwersalnego preparatu WD-40. Pryskamy nim, a następnie pocieramy, aż rysunki znikną.

Czy wiesz, że sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa może być znakomite?
Stefpol Cleaning — z nami Twój dom będzie czysty!

 

Jak zmotywować się do sprzątania?

Porządek jest przyjemny i miły. Lubi go każdy z nas. Ład, czystość, błyszczące powierzchnie, lśniące, blaty i czyste półki — gdy nas otaczają — lepiej się myśli i żyje. Samo sprzątanie dla większości z nas nie jest jednak pociągające. Rutynowe, żmudne czynności wydają się po prostu nudne . Postaramy się dać Ci kilka prostych podpowiedzi. Stefpol Cleaning jest zawsze do Twoich usług, sprzątanie mieszkań warszawa, to coś dla nas!

Ach, ten bałagan!

Podstawową motywacją, do wzięcia się za porządki jest zwykle narastający wszędzie nieład. Wiele osób myje naczynia dopiero wtedy, gdy zaczynają się wysypywać ze zlewu, robi pranie, gdy w łazience jest cała masa brudnych ciuchów i bierze się za odkurzanie, gdy tumany kurzu i piasku zalegają w przedpokoju. Nie polecamy tego podejścia ! Do takiego domu nie można wpuścić gości, ani nawet listonosza, poza tym nasze samopoczucie, wynikające z przebywania w mieszkaniu gwałtownie się obniża. Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa nie musi być Twoim problemem, zadzwoń po nas!

Jak sprzątać, gdy nam się nie chce?

Rozeznanie. Zanim weźmiesz się do pracy, zastanów się nad tym, co Cię najbardziej denerwuje w Twoim mieszkaniu, co sprawia, że rano nie masz energii. Zapisz to na kartce. Będzie to, np. brzmiało — „Nie znoszę wchodzić rano do mojej brudnej łazienki”. Wiesz już, gdzie leży problem! Napisz zatem inaczej: „Uwielbiam poranek w mojej lśniącej, pachnącej, czyściutkiej łazience! Zrób całą listę takich rzeczy.

Przygotuj się. Efektywna praca wymaga dobrych środków. Postaraj się o przedmioty, które Ci ułatwią szybkie sprzątanie. Zastanów się, czy masz wszystko, co niezbędne.

Działaj spokojnie i z rozwagą. Nie musisz posprzątać całego domu w jednej chwili. Systematycznie podejmuj każdą kolejną pozycję na liście. Użyj kalendarza i zaplanuj wszystko w szczegółach. W środę np. napisz: sprzątam kuchnię, we wtorek — czyszczę kryształy w salonie, w sobotę — sprzątam garaż. Jeśli wszystko to Cię przerasta — nie martw się! Stefpol Cleaning jest dla Ciebie. Sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie domów warszawa — specjalizujemy się w tym!

Ustal rutynowe działania. Mechaniczne sprzątanie bardzo oszczędza czas. Każdy z nas potrafi sobie wypracować całe zestawy takich czynności.

Określ ramy czasowe sprzątania. Jest to konieczne, żeby nie przeciągać wszystkiego w nieskończoność. Dzięki temu nauczysz się zarządzać czasem, który jest bardzo cenny!

Świetna metoda „Pareto”. Na początku wybierz widoczną przestrzeń, która wymaga uporządkowania (np. łóżko w sypialni). Zabierz się do pracy, w ciągu kilku chwil zobaczysz efekty, a to świetna motywacja!

Skup się na celu. Nie przerywaj sprzątania rozmowami telefonicznymi i oglądaniem telewizji. Możesz włączyć sobie żywą, energetyczną muzykę. Wspaniale pobudza i odświeża umysł. Bałagan znika w mig! Jeszcze szybciej pozbędziesz się nieładu ze sprawną ekipą. Stefpol Cleaning podejmie sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa profesjonalnie!

Doceń siebie! Gdy wykonasz jakieś zadanie (np. poukładasz rzeczy w wielkiej szafie), powiedz z dumą i satysfakcją na głos: „Szafa zrobiona!”

Wybierz sobie nagrodę. Choć na nagrody najbardziej łase są dzieci, tak naprawdę wszyscy ich potrzebujemy. Weź kąpiel w czyściutkiej łazience, wypij kawę w lśniącej kuchni, przeczytaj książkę! Za dobrze wykonaną pracę — jest nagroda!

Doceń też pracę prawdziwych fachowców! Stefpol Cleaning — i sprzątanie mieszkań warszawa jest proste!

Sekrety sprzątania, sprzątanie mieszkań warszawa, sprzątanie biura warszawa.

 

 

Sprzątanie mieszkań warszawa, sprzątanie biura warszawa.Jak oni to robią, że zawsze mają tak posprzątane? Skąd biorą na to czas? Czy po nocach pucują cały ten dom, zamiast spokojnie spać? Któż z nas choć raz nie myślał w ten sposób po wizycie u „nieskazitelnie czystych znajomych”! Zdradzimy Wam parę tajników sprytnego robienia porządków, dla nas sprzątanie domów Warszawa to drobnostka!

Jak sprzątać?

Wśród nas nie brak takich osób, u których zawsze jest porządek. Pragniemy, by w naszych mieszkaniach było podobnie — ale jak to zrobić? Trzeba tu powiedzieć o tym, że istnieje zasadnicza różnica pomiędzy czystością a porządkiem. Mieszkanie jest czyste, kiedy na regałach nie ma kurzu, podłoga jest lśniąca, wszystkie powierzchnie są czyste, a w łazience unosi się miły zapach. Jeśli jednak w tym domu będą porozrzucane bezwładnie zabawki, na krzesłach będą się piętrzyły stosy bielizny, a półki uginać się będą od drobiazgów, to wnętrze będzie zabałaganione, zabraknie tu ładu. Gdy składasz wizytę przyjaciółce, która ma porządek, odczuwasz ogólne wrażenie i będziesz czuć się dobrze, nawet wtedy, gdy nie wszystko jest idealnie czyste. Dopiero widoczny brud i nieprzyjemny zapach w domu działają zdecydowanie odstraszająco. Nie możesz poradzić sobie z wiecznym bałaganem? Pomożemy Ci! Sprzątanie biur warszawa i sprzątanie mieszkań warszawa to dla nas przyjemność!

Od czego zacząć?

Warto wiedzieć, że porządek zasadza się na rutynie, powtarzaniu codziennych, drobnych czynności. Postępując tak, nagle zauważysz, że znikną z Twojego życia te dramatyczne, przykre momenty, gdy dom będzie wymagał gruntownego sprzątania. Możesz mieć u siebie zawsze czysto i schludnie, ale pamiętaj o tym, by nigdy nie czekać, aż brud i przedmioty tak się spiętrzą, że będzie ich pełno w każdym pokoju. Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń po sprawdzoną ekipę. Sprzątanie biur warszawa, sprzątanie mieszkań warszawa to nasza praca i wiemy jak ją szybko i dobrze wykonywać! Postaraj się wdrożyć w życie taką zasadę — po wykorzystaniu jakiejś rzeczy odłóż ją z powrotem na swoje miejsce. Ustal lokalizację każdej rzeczy, ciągłe szukanie to strata czasu i niepotrzebne nerwy! Dzieci niech sprzątają po sobie zabawki, a gdy schodzisz z łóżka od razu popraw narzutę i złóż koc. Nie odkładaj tego na potem!

Pożyteczne nawyki

Sprzątanie tuż po danej czynności jest podstawową zasadą utrzymania porządku. Będzie to np. zmywanie tuż po obiedzie, zebranie okruchów po posiłku, umycie wanny zaraz po kąpieli — wszystko to znacznie ułatwia zachowanie domu w czystości. Gdy uda się nam utrzymać duże powierzchnie czyste przez cały tydzień, nie trzeba będzie poświęcać czasu i energii na „wielkie sprzątanie”. Jeśli jednak nie masz czasu na porządki — zadzwoń po nas! Profesjonalnie podejmiemy sprzątanie biur warszawa i sprzątanie domów warszawa!

Trudno jest zachować ład, gdy ma się w mieszkaniu masę bibelotów i rzeczy. Należy nauczyć się ograniczać swoją chęć posiadania, to upraszcza wiele spraw. Nie traci się wtedy cennych chwil na układanie przedmiotów, które łatwo powodują chaos. Zdecydowanie lepiej jest posiadać ich mniej i wszystko to, co często jest niezbędne, trzymać na wyciągnięcie ręki. Niektórym przedmiotom trudno ustalić specjalne miejsce przechowywania. W tym wypadku trzeba zorganizować wspólne miejsce na „rzeczy specjalne”, które nie wiemy gdzie włożyć. Może to być np. dolna szuflada w szafie.

Podaliśmy Ci przykłady nawyków łatwych i prostych, które oszczędzą Twój czas. Zacznij od realizacji tych zasad, zrób to dla własnego komfortu. Pamiętaj też, że jesteśmy do Twojej dyspozycji. Stefpol Cleaning i sprzątanie mieszkań warszawa to duet idealny!

Jak sprzątać z przyjemnością mieszkanie?

Czy chcemy tego, czy nie, sprzątanie to nieodłączna cześć naszego życia. Trzeba segregować, wyrzucać niepotrzebne przedmioty i czyścić niezliczone powierzchnie. Niewielu z nas za tym wszystkim przepada. Kurzu i brudu nie da się pozbyć raz na zawsze, ale można poznać sposoby na to, by sprzątanie mieszkań Warszawa stało się łatwe, szybkie i przyjemne.

Przygotowanie do sprzątania

Rozejrzyj się za sprzętami, które ułatwią Ci pracę. Wybierz świetny odkurzacz i kup mopa dostosowanego do podłóg w Twoim domu. Wszystkie te rzeczy powinny być maksymalnie wygodne, liczy się np. ich waga, zwijanie i długość kabla, sposób wylewania i wyżymania, dodatkowe końcówki do odkurzacza — te szczegóły wbrew pozorom mają niezwykle istotne znaczenie.

Warto zapoznać się ze specjalistycznymi produktami przeznaczonych do czyszczenia i mycia konkretnych miejsc i rzeczy. Sprytne, nasączane chusteczki, ściereczki z tkanin o szczególnych właściwościach, czy np. małe, profilowane szczoteczki oszczędzą Twój czas i pozwolą, by praca nie była tak męcząca. Sprzątanie domów warszawa i sprzątanie biur warszawa to zadania nie dla Ciebie? Ważne jest, by wiedzieć, jak pokonać ten problem. Stefpol Cleaning profesjonalnie zajmie się Twoim mieszkaniem i biurem!

Środki chemiczne należy dobrać do konkretnego zabrudzenia i powierzchni. Koniecznie czytaj etykiety na tych produktach i używaj ich zgodnie z wytycznymi producenta, w innym wypadku możesz spowodować swoim działaniem szkody. Wiele osób wśród nas jest też uczulonych na mocne detergenty i proszki, w tym wypadku lepiej używać produktów ekologicznych, które powstały na bazie naturalnych składników. Nie drażnią wrażliwych osób, a jednak są skuteczne i neutralne nawet dla zwierząt. Babcine sposoby czyszczenia sodą oczyszczoną, octem, czy sokiem z cytryny sprawdzą się w wielu przypadkach!

Mali pomocnicy

Podejmując sprzątanie mieszkań warszawa i sprzątanie biur warszawa, warto mieć pod ręką:

 • Szmatki z mikofibry, bawełny i celulozy. Przydadzą się zwłaszcza do czyszczenia powierzchni słabo odpornych na zarysowania, idealnie nadają się także do polerowania.

 • Ściereczki i chusteczki nasączane. Wspaniale usuwają osady i kurze.

 • Profilowane szczotki, skrobaki i pędzelki do kurzu. Dzięki nim dotrzesz do brudu zalegającego w trudno dostępnych miejscach, np. przy krawędzi zlewu.

 • Nowoczesny mop. W sprzedaży są dostępne najróżniejsze: na rynku jest kilka rodzajów np. płaskie, okrągłe i obrotowe, z różnych materiałów. Konkretnego mopa wybieramy do danego rodzaju posadzki. Do owierzchni, takich jak parkiety lub laminaty, idealnie nada się mop z bardzo delikatną nakładką. Sprzątanie domów Warszawa pójdzie bardzo szybko!

Pożyteczne urządzenia

Dziś wielką pomocą w sprzątaniu są np. odkurzacze pionowe. Ich największą zaletą jest ich zintegrowana budowa, dzięki czemu możemy manewrować nimi swobodniej niż modelami standardowymi. Sprzątanie biur warszawa będzie przyjemnością! Tu kable nie plączą się pod nogami, gdyż wszystkie podstawowe elementy odkurzacza są umieszczone w zintegrowanej rączce. Odkurzacze pionowe są też zdecydowanie cichsze od ich popularnych odpowiedników i mają wiele dodatkowych funkcji, takich jak np. praca na mokro.

Kolejnym sprytnym urządzeniem, które warto mieć, jest parownica. Dzięki niej usuniesz zabrudzenia bez detergentów. Para wodna w skuteczny i higieniczny sposób dociera do najmniejszych szczelin i zakamarków. Świetnie rozpuszcza brud i czyści wszelkie wodoodporne powierzchnie, takie jak lustra, kafelki i okna.

Kalkulujesz i liczysz, a nadal brak Ci czasu? Świetna organizacja to klucz do satysfakcjonującego życia. Sprzątanie domów warszawa nie musi Ci zaprzątać głowy, pozwól, by zajęli się tym profesjonaliści. Stefpol Cleaning jest dla Ciebie!