ZADZWOŃWYCENA

Mycie paneli fotowoltaicznych – cennik

Moduły fotowoltaiczne produkują energię za darmo. Nie można jednak zapomnieć o regularnej konserwacji, a przede wszystkim czyszczeniu. W przeciwnym wypadku wydajność systemu spada, a powoduje m.in. konieczność pobrania prądu z innych źródeł. Jeśli chodzi o mycie paneli fotowoltaicznych, cena proponowana przez naszą firmę nie jest na szczęście wysoka. Wręcz przeciwnie – należy do wyjątkowo konkurencyjnych. Dlatego zachęcamy do przyjrzenia się naszemu cennikowi związanemu z oczyszczaniem modułów PV i związanym z tym aspektom.

Sposoby rozliczania za mycie fotowoltaiki

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w czyszczeniu paneli słonecznych rozliczają się w jeden z dwóch powszechnie przyjętych sposobów. Najpopularniejszym z nich jest oparcie cennika na powierzchni modułów liczonych w metrach kwadratowych. To bardzo precyzyjne i uczciwe podejście do sprawy, ponieważ klient zawsze widzi dokładnie, za co przyjdzie mu zapłacić. W kwestii takiej, jak mycie fotowoltaiki, cena w metrach kwadratowych jest jednak składową kilku różnych czynników. Warto więc sprawdzić, co wlicza się w koszt usługi. Można być za to pewnym, że jest to jedna z najuczciwszych wycen, ponieważ bierze ona pod uwagę wiele zmiennych, a więc może być wyjątkowo korzystna dla klienta.

Druga metoda rozliczeń to cena za każdy posiadany moduł, który poddaje się myciu. Dzięki temu łatwo obliczyć ile będzie kosztować czyszczenie paneli fotowoltaicznych. Cena może być jednak nieco zawyżona, ponieważ przedsiębiorstwa nie mogą ryzykować strat na wykonanej usłudze. Trzeba pamiętać, że każde użycie sprzętu oraz środków (np. wody demineralizowanej) jest dla firmy wydatkiem. Stosunkowo niewielkie, domowe instalacje, lepiej więc wyceniać poprzez ich powierzchnię, w przeciwnym wypadku można przepłacić za – skądinąd profesjonalną – usługę.

Od czego zależy cena czyszczenia paneli fotowoltaicznych?

Cena za metr kwadratowy nie jest stałą kwotą. Zależy ona od kilku istotnych czynników, a konkretnie od:

  1. Wielkości instalacji PV. Im większa, tym bardziej wzrasta koszt czyszczenia paneli fotowoltaicznych. Przydomowe instalacje będą więc bardzo tanie, a duże farmy przy obiektach przemysłowych – odpowiednio droższe.
  2. Miejsca montażu. Zamontowane na dachu panele są trudniejsze w czyszczeniu od tych, które znajdują się na gruncie. Ma to przełożenie na cenę usługi.
  3. Użycia specjalistycznego sprzętu. Do położonych bardzo wysoko modułów trzeba dostać się przy pomocy sprzętu alpinistycznego lub podnośników. Ich eksploatacja oraz dostarczenie pochłania pewną część budżetu przedsiębiorstwa.
  4. Stopnia zanieczyszczenia. Cena mycia paneli fotowoltaicznych będzie niższa, jeśli zabrudzenia są niewielkie i nie wymagają specjalnych środków do usunięcia. W przeciwnym wypadku należy przygotować się na większy wydatek.
  5. Dojazdu pod wskazany adres. Transport w każdy zakątek Polski – Warszawy, Wrocławia czy podmiejskich miejscowości na Pomorzu – wymaga zużycia paliwa, które wlicza się w cennik.

A więc ile kosztuje mycie paneli fotowoltaicznych? To zależy od wykonawcy usługi oraz powyższych zmiennych.

Niska cena mycia paneli fotowoltaicznych w naszej ofercie

Skorzystanie z fachowej pomocy jest jedyną gwarancją tego, że czyszczenie modułów PV nie stworzy żadnego zagrożenia dla systemu oraz ludzi. Nie oznacza to jednak, że należy przygotowywać się na spory wydatek. Jeśli chodzi o mycie paneli fotowoltaicznych, koszt może być wręcz bardzo niski. Wystarczy znaleźć firmę, która oferuje realizację za atrakcyjną stawkę.

Polecamy wobec tego nasze usługi w tym zakresie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Pod uwagę przy rozliczaniu bierzemy wszystkie wymienione wcześniej czynniki. W ten sposób zapewniamy bardzo korzystny koszt wykonania, uczciwość oraz pełną transparentność.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę. Wystarczy w tym celu zadzwonić lub napisać do nas maila. Podczas rozmowy odpowiemy na każde pytanie i obliczymy, ile wyniesie cena mycia paneli fotowoltaicznych w Warszawie i całej Polsce. Nasze usługi kierujemy bowiem do każdego, kto wymaga szybkiego, taniego oraz bezpiecznego oczyszczenia swoich modułów PV, niezależnie od miejsca zamieszkania.